laserowe usuwanie żylaków

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

1 year ago

Żylaki to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyka głównie kobiety. Istnieje wiele metod usuwania tego problemu. Do najbardziej skutecznych i nowoczesnych należy wykorzystanie lasera. Jest to bezpieczny zabieg, gwarantujący szybką rekonwalescencję i stosunkowo niewielkie ryzyko powikłań.

Jak powstają żylaki?

Żylaki to zdeformowane, rozciągnięte żyły, które są widoczne i wyczuwalne na powierzchni skóry. Zazwyczaj powstają na kończynach dolnych. Przyczyną rozwoju żylaków jest nieprawidłowe krążenie, które powoduje, że krew nie może właściwie przepływać przez naczynia. Powstawaniu schorzenia sprzyja przede wszystkim długie stanie lub siedzenie bez zmieniania pozycji, a także noszenie obcisłej odzieży i butów oraz nadwaga.

Usuwanie żylaków laserem

Laserowe usuwanie żylaków to zabieg, który polega na całkowitym zniszczeniu zmian. W tym celu stosuje się wiązkę energii, która dociera bezpośrednio do zdeformowanej tkanki. Energia pochłaniania jest przez hemoglobinę i trafia do żyły, powodując jej obkurczanie i zamknięcie. Następnie pozostałe żyły w naturalny sposób przejmują rolę uszkodzonego naczynia krwionośnego. Zabieg przeprowadzany jest bez stosowania znieczulenia ogólnego i nie zajmuje dużo czasu.

Po zabiegu

Laserowe usuwanie żylaków to mało inwazyjna procedura. Po jej wykonaniu nie pozostają żadne ślady w postaci widocznych blizn. Zastosowanie lasera związane jest również z ograniczeniem do minimum ryzyka powikłań. W zasadzie przy tej metodzie nie ma niebezpieczeństwa poważnych skutków ubocznych. Zabieg jest bezpieczny, a po jego wykonaniu pacjent nie musi zostawać w szpitalu. Hospitalizacja nie jest konieczna, a osoba, która poddała się procedurze laserowego usuwania żylaków może praktycznie od razu wrócić do domu. Lekarz stosuje jedynie opatrunek uciskowy. Nie trzeba zakładać ani zdejmować szwów. Po zabiegu zaleca się powrót do zwykłych obowiązków, a także dużo ruchu i spacery, co przyspiesza rekonwalescencję.

Kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg laserowego usuwania żylaków zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem. W czasie wizyty specjalista sprawdza, czy nie występują żadne przeciwwskazania. Zdecydowana większość osób, które chcą skorzystać z takiej procedury, może to zrobić. Metoda używana jest do likwidowania żylaków we wczesnym stadium, a także w przypadku bardzo zaawansowanych zmian. Polecana jest pacjentom, którzy wypróbowali mniej inwazyjne rozwiązania, np. pończochy uciskowe, ale nie uzyskali rezultatów. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi ciąża, choroba zakrzepowo-zatorowa, schorzenia neurologiczne, nasilona miażdżyca tętnic nóg i choroba nowotworowa.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *