Wycieczka do Bułgarii

1 year ago

Każdy z nas z niecierpliwością czeka na wakacje, aby wreszcie gdzieś wyjechać. Regeneracja jest ważna, aby odzyskać siły witalne i naładować przysłowiowe baterie. W ostatnich czasach częściej odwiedzanym miejscem przez naszych rodaków ze względu na bezpieczeństwo jest Bułgaria.

Wczasy do Bułgarii nie są drogie i co najważniejsze – są bezpieczne. Najtańsze wycieczki do Bułgarii można już kupić w granicach tysiąca złotych za tydzień. Czasami nawet z all inclusive.

Bułgaria znajduje się w południowej Europie nad Morzem Czarnym. Jej stolicą jest Sofia. Tereny górskie i wyżynne zajmują około 60% powierzchni Bułgarii. Panuje tu klimat umiarkowany, ciepły, kontynentalny, suchy, a nad morzem podzwrotnikowy, wilgotniejszy.

Bułgaria ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Główne porty to Burgas i Warna. Transport lotniczy i morski odgrywa tu dużą rolę.

Bułgaria jest krajem, który w 2016 roku odwiedziło około 8,252 mln turystów. Szukając wczasów w tym kraju, warto poszukać w internecie i w wyszukiwarce wpisać: bułgaria wycieczki. Będziemy mogli wybierać oferty z różnych biur w najkorzystniejszych cenach.

Zanim pojedziemy do Bułgarii, warto trochę poczytać w sieci o tym kraju i zaznajomić się z kulturą. Do Bułgarskich obiektów na światowej liście UNESCO, należą między innymi: Cerkiew Bojańska, Jeździec z Madary, Zespół cerkwi wykutych w skale w Iwanowie, Tracki grobowiec z Kazanłyku, zabytkowe miasto Nesebyr, Srebyrna – rezerwat przyrody, Park narodowy Pirinu, Monastyr Rilski, Grobowiec Tracki.

Hotele w Bułgarii są zadbane i wyposażone w szereg atrakcji, na przykład korty tenisowe, spa, czy place zabaw dla dzieci. Hotele posiadają także baseny, przy których możemy wypoczywać i opalać się. Lub możemy iść poplażować na piękną, piaszczystą plażę. Bułgaria słynie także z wyśmienitej kuchni.
Warto zatem wybrać się na wypoczynek do Bułgarii i spędzić mile czas z najbliższymi. Są tu piękne krajobrazy i liczne atrakcje.

Wycieczki objazdowe do Bułgarii tutaj

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *